1561413600 vs 1434232800 page:aktualnosci
Array ( )

Formualrz Promocyjny

Imię i nazwisko*:
Telefon*:
Email:

Podanie w/w danych jest dobrowolne, ale niezbędne do obsługi powyższego zgłoszenia. Wysłanie formularza jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie
i przetwarzanie, w tym również w przyszłości, w/w danych osobowych w celach marketingowych i statystycznych przez Porsche Inter Auto Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy
ul. Połczyńskiej 118a, 01-304 Warszawa. Jednocześnie przyjmuję do wiadomości, iż przysługuje mi prawo do wglądu, wstrzymania przetwarzania oraz usunięcia w/w danych osobowych.


Warning: mysql_query(): Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /nowy_index-utf.php on line 913

Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /nowy_index-utf.php on line 913

Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /nowy_index-utf.php on line 915
// https://www.facebook.com/PorscheInterAutoPL/

Wróć do Aktualności

2015-03-23

Premiery Volkswagena podczas Poznań Motor Show

- Golf GTE - hybryda plug-in z genami Golfa GTI i z zespołem napędowym o mocy 204 KM, która średnio zużywa 1,5 l/100 km (wg normy NEFZ dla samochodów hybrydowych)
- Passat GTE - hybryda plug-in, która na napędzie elektrycznym może pokonać dystans do 50 km i której zasięg wynosi 1000 km
- Sharan - duży van Volkswagena - po face liftingu i z nowymi silnikami nawet o 15% oszczędniejszymi niż stasowane dotychczas oraz z nowym wyposażeniem
- konferencja prasowa: 8 kwietnia o godz. 11:20 w hali 3a

Poznań, 23 marca 2015 r. - Podczas tegorocznej edycji Poznań Motor Show (9-12 kwietnia) - największych targów motoryzacyjnych w Polsce, które w ubiegłym roku odwiedziło blisko 100 tys. osób - Volkswagen po raz pierwszy zaprezentuje polskiej publiczności trzy nowe modele: Golfa GTE, Passata GTE i odnowionego Sharana.

Podczas tegorocznej edycji Poznań Motor Show marka Volkswagen zaprezentuje 20 najnowszych modeli na powierzchni tysiąca metrów kwadratowych w hali 3a. W sumie, swoje najnowsze samochody, motocykle i produkty związane z motoryzacją przedstawi aż 200 wystawców.

Golf GTE i Passat GTE

Hybrydowe Volkswageny - Golf GTE i Passat GTE - swój debiut na międzynarodowej arenie miały pod koniec ubiegłego roku, podczas salonu samochodowego w Paryżu. Odnowionego Sharana Volkswagen zaprezentował po raz pierwszy na początku marca, w czasie salonu samochodowego w Genewie.

Golf GTE, sportowy jak legendarne Golfy - GTI i GTD, w czasie jazdy dostarcza wielu emocji, a po wciśnięciu przycisku może poruszać się wykorzystując napęd wyłącznie elektryczny. Stylizacja nadwozia, elementy wyposażenia i charakter Golfa GTE zostały bezpośrednio przeniesione z usportowionych odmian Golfa.

Hybrydowy Golf GTE jest napędzany 1,4-litrowym silnikiem benzynowym (z turbodoładowaniem i z bezpośrednim wtryskiem paliwa) o mocy 110 kW/150 KM oraz silnikiem elektrycznym o mocy 75 kW/102 KM.

W skład zespołu napędowego wchodzi również, specjalnie przygotowana dla modeli hybrydowych, 6-biegowa dwusprzęgłowa przekładnia DSG. Łączna moc zespołu napędowego Golfa GTE wynosi 150 kW/204 KM.

Golfa GTE charakteryzuje średnie zużycie paliwa, wynoszące zaledwie 1,5 l/100 km (emisja CO2 - 35 g/km) i zużycie energii 11,4 kWh/100 km (wg normy NEFZ dla aut hybrydowych). Zasięg na napędzie wyłącznie elektrycznym wynosi 50 kilometrów, zasięg całkowity to około 940 km.

Jednocześnie, po włączeniu trybu GTE - kiedy jest wykorzystywana pełna moc silnika TSI - Golf GTE przyspiesza od 0 do 100 km/h w 7,6 s i rozwija prędkość maksymalną 222 km/h. Zasilany wyłącznie silnikiem elektrycznym Golf GTE rozpędza się do maksymalnie 130 km/h.

Hybrydowy układ napędowy Passata GTE również składa się z silnika benzynowego z bezpośrednim wtryskiem paliwa i z turbodoładowaniem oraz z silnika elektrycznego zasilanego energią z baterii litowo-jonowej. Bateria umożliwia Passatowi GTE przejechanie na napędzie wyłącznie elektrycznym nawet 50 km. Jednostka napędowa 1.4 TSI w Passacie GTE rozwija moc 115 kW/156 KM, a silnik elektryczny - 85 kW/115 KM. Maksymalny moment obrotowy hybrydowego zespołu napędu wynosi 400 Nm. Auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w 8 sekund i rozwija prędkość maksymalną ponad 220 km/h, w trybie elektrycznym - 130 km/h. Przy pełnym, 50-litrowym zbiorniku paliwa i maksymalnie naładowanej baterii zasięg hybrydowego Passata wystarcza na pokonanie trasy z Gdańska do Budapesztu bez tankowania.

Passat GTE może poruszać się w czterech trybach pracy zespołu napędowego - E (elektrycznym), hybrydowym, ładowania baterii oraz GTE. Po uruchomieniu zespołu napędowego Passat pracuje w trybie elektrycznym. Jedynie przy niewystarczającym poziomie naładowania baterii lub przy bardzo niskich temperaturach zewnętrznych uruchamia się silnik TSI. Przy minimalnym stanie naładowania baterii albo przy bardzo dużym zapotrzebowaniu na moc, układ napędowy automatycznie przełącza się w tryb Hybrid. Przyciskiem "E" kierowca może włączyć tryb elektryczny, natomiast przyciskiem "GTE" aktywuje się tryb, który pozwala w pełni korzystać z dynamicznych cech Passata GTE. Różnica jest odczuwalna natychmiast: wyostrzają się reakcje silnika na gaz, szybsze są zmiany biegów, maleje siła wspomagania układu kierowniczego, a silnik TSI jest nastawiony na rozwijanie wysokiej mocy.

Są dwa sposoby zewnętrznego ładowania baterii Passata poprzez gniazdo wbudowane w osłonę chłodnicy. Pierwszy sposób polega na użyciu seryjnego przewodu do ładowania i podłączenie go do gniazda instalacji o napięciu 230 V. W takim przypadku - przy mocy ładowania, wynoszącej 2,3 kW prądu zmiennego (AC) - naładowanie całkowicie rozładowanej baterii do 100% trwa 4 godziny i 15 minut. Drugi sposób skraca czas ładowania do 2 godzin i 30 minut i wymaga ładowania za pośrednictwem tzw. Wallboxa.

Volkswagen Sharan

Na pokładzie odnowionego Sharana, którego sprzedano dotąd w liczbie ponad 800.000 egzemplarzy, znalazły się liczne systemy poprawiające bezpieczeństwo i komfort. Niektóre z nich są niespotykane w tej klasie samochodów. Całkowicie zmienione zostały systemy multimedialne Sharana - po raz pierwszy w tym aucie dostępne będą aplikacje "MirrorLink", "CarPlay" (Apple) oraz "Android Auto" (Google).

Wszystkie jednostki napędowe są wyposażone w bezpośredni wtrysk paliwa i w turbosprężarkę, są oszczędniejsze nawet o 15% w porównaniu z silnikami poprzedniego modelu i spełniają normę emisji spalin Euro 6. Dwa nowe silniki TSI uzyskują moc 110 kW/150 KM oraz 162 kW/220 KM. Nowe jednostki TDI są dostępne w trzech wariantach mocy: 85 kW/115 KM, 110 kW/150 KM i 135 kW/184 KM. Za wyjątkiem najsłabszego diesla wszystkie silniki mogą współpracować z 6-biegową przekładnią dwusprzęgłową (DSG). W autach wyposażonych w najmocniejszy silnik w gamie, osiągający moc 220 KM, skrzynia biegów DSG należy do wyposażenia seryjnego. Sharan, napędzany jednostką napędową TDI o mocy 150 KM, może być wyposażony w stały napęd na cztery koła 4MOTION.

O najwyższym poziomie technicznym Sharana świadczą nowe systemy służące bezpieczeństwu i komfortowi. Van Volkswagena jest teraz seryjnie wyposażony w system automatycznego hamowania po kolizji.

W ramach wyposażenia dodatkowego jest oferowany system Front Assist, monitorujący otoczenie wokół samochodu i ostrzegający kierowcę, gdy auto za bardzo zbliży się do pojazdu jadącego z przodu; w razie potrzeby system przyhamuje Sharana. Funkcja awaryjnego hamowania w mieście (City Emergency Braking), będąca częścią systemu Front Assist, powoduje z kolei automatycznie pełne hamowanie samochodu, jeśli ten porusza się z prędkością do 30 km/h i grozi mu kolizja z innym pojazdem. Po raz pierwszy w dużym vanie Volkswagena jest oferowany aktywny tempomat z systemem automatycznej regulacji odstępu od poprzedzającego pojazdu (ACC).

źródło: bank prasowy

*) Informacje zawarte na stronie nie są prawnie wiążące i nie mają charakteru oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Zamieszczone na witrynie zdjęcia jedynie przykładowo obrazują prezentowane treści. Niektóre elementy wyposażenia opisane i demonstrowane na stronie mogą być dostępne tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą. Dla uzyskania aktualnych specyfikacji produktów w danym kraju należy kontaktować się z autoryzowanym przedstawicielem marki Volkswagen. Wszelkie wiążące ustalenia dotyczące wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują każdorazowo w indywidualnej umowie zawieranej przez strony.

Poziomy CO2 lub poziomy zużycia paliwa przedstawione na niniejszej stronie są poziomami, które zostały określone podczas świadectwa homologacji pojazdu. Poziomy te mogły zostać niewłaściwie określone. Dokładamy wszelkich starań aby wyjaśnić tę kwestię możliwie jak najszybciej i, jeśli zajdzie taka potrzeba, dokonamy korekty tych poziomów we współpracy z odpowiednimi władzami.

Skorzystaj z serwisu
694 001 530