1558476000 vs 1434232800 page:aktualnosci
Array ( )

Formualrz Promocyjny

Imię i nazwisko*:
Telefon*:
Email:

Podanie w/w danych jest dobrowolne, ale niezbędne do obsługi powyższego zgłoszenia. Wysłanie formularza jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie
i przetwarzanie, w tym również w przyszłości, w/w danych osobowych w celach marketingowych i statystycznych przez Porsche Inter Auto Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy
ul. Połczyńskiej 118a, 01-304 Warszawa. Jednocześnie przyjmuję do wiadomości, iż przysługuje mi prawo do wglądu, wstrzymania przetwarzania oraz usunięcia w/w danych osobowych.


Warning: mysql_query(): Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /nowy_index-utf.php on line 913

Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /nowy_index-utf.php on line 913

Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /nowy_index-utf.php on line 915
// https://www.facebook.com/PorscheInterAutoPL/

Wróć do Aktualności

2018-09-11

25 lat Volkswagen Poznań: w jubileuszu wzięło udział 26.000 pracowników i gości

Poznań, 11 września 2018 r. - Volkswagen Poznań (fabryka produkująca modele Caddy, Crafter i Transporter) świętował w miniony weekend 25-lecie swojego istnienia wraz z pracownikami, ich rodzinami oraz przyjaciółmi. Głównym punktem imprezy dla 26.000 gości, odbywającej się na stadionie w Poznaniu, było imponujące multimedialne przedstawienie, w którym wykorzystano umieszczony na murawie ekran o powierzchni 6000 metrów kwadratowych, a także występy na żywo gwiazd polskiej muzyki pop. Imprezę z okazji jubileuszu największego pracodawcy w Wielkopolsce (11.000 zatrudnionych) otworzył Jens Ocksen, Prezes Zarządu Volkswagen Poznań.

Jens Ocksen powiedział: "Volkswagen Poznań rozwinął się w ciągu 25 lat od małej montowni do jednego z najnowocześniejszych zakładów przemysłowych w Polsce. Dzięki swojemu zaangażowaniu, kreatywności oraz entuzjazmowi byli i obecni pracownicy stworzyli trwający już 25 lat sukces fabryki. Wszyscy możemy być z niego dumni. Dlatego razem z pracownikami, ich rodzinami i przyjaciółmi zakładu świętujemy dzisiaj ten jubileusz".

Piotr Olbryś, przewodniczący zakładowej organizacji NSZZ "Solidarność" w zakładzie Volkswagen Poznań, stwierdził: "Jubileusz jest symbolem zaangażowania wszystkich pracowników. Swoją codzienną pracą w ogromnym stopniu przyczynili się do tego, że nie tylko produkcja samochodów, lecz także jakość miejsc pracy osiągają coraz wyższy poziom. Jesteśmy związkiem zawodowym i przedstawicielem załogi, który ma trwały udział w sukcesie przedsiębiorstwa oraz jego pracowników".

Volkswagen Poznań został drugi raz odznaczony tytułem "Najlepszego Pracodawcy" w Polsce. Wraz z fabryką Crafterów we Wrześni przedsiębiorstwo należy do najnowocześniejszych miejsc produkcji samochodów użytkowych w Europie. Sam Crafter był wielokrotnie nagradzany przez dziennikarzy prasy specjalistycznej, np. tytułami "International Van of the Year" czy "Green Van of the Year 2018".

Volkswagen Poznań angażuje się także społecznie. Firma wspiera budowę przedszkoli, palców zabaw, boisk piłkarskich, wyposaża szkoły w najnowocześniejsze komputery i inne techniczne środki dydaktyczne, udostępnia karetki klinikom w Poznaniu.

Informacje na temat Volkswagen Poznań GmbH

powstanie firmy: 1993 rok jako joint venture Volkswagen AG i Polmo (producent m.in. Tarpana)

początek działalności: montaż pojazdów przez 69-osobową załogę

filia: od grudnia 1996 roku Volkswagen Poznań jest w stu procentach filią koncernu Volkswagen AG

pracownicy: 11.000, spośród nich 2.700 zatrudnionych w nowej fabryce Crafterów w Białężycach koło Wrześni; tylko w ciągu ostatnich czterech lat liczba pracowników wzrosła o 64 procent

Prezes Zarządu: Jens Ocksen (2007-2010 i od 2014 roku)

fabryki: cztery zakłady - Antoninek (produkcja modeli Caddy i Transporter), Swarzędz-Jasin (produkcja pojazdów specjalnych), Wilda (odlewnia), Białężyce-Września (produkcja modeli Crafter i MAN TGE)

aktualne modele: Caddy, Caddy Maxi, Transporter T6, Crafter, MAN TGE

liczba wyprodukowanych dotąd aut: około trzy miliony samochodów użytkowych; w 2017 roku - 240.000 sztuk (rekordowa liczba)

Informacje o jubileuszu:

140 pracownic i pracowników wzięło aktywny udział w przedstawieniu

100 tancerek i tancerzy występowało podczas show

150 pracowników technicznych czuwało nad całością

12 kilometrów kabli ułożono na potrzeby przedstawienia

6.000 m2 - taką powierzchnię miał ekran rozłożony na murawie stadionu

34 projektory wykorzystano podczas show

500 m2 - taką powierzchnię miały dodatkowe ekrany

7 dni trwały prace montażowe

15 ciężarówek dowiozło wyposażenie

25.000 drzew posadzono z okazji jubileuszu w pobliżu zakładu w Antoninku

źródło: bank prasowy

*) Informacje zawarte na stronie nie są prawnie wiążące i nie mają charakteru oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Zamieszczone na witrynie zdjęcia jedynie przykładowo obrazują prezentowane treści. Niektóre elementy wyposażenia opisane i demonstrowane na stronie mogą być dostępne tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą. Dla uzyskania aktualnych specyfikacji produktów w danym kraju należy kontaktować się z autoryzowanym przedstawicielem marki Volkswagen. Wszelkie wiążące ustalenia dotyczące wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują każdorazowo w indywidualnej umowie zawieranej przez strony.

Poziomy CO2 lub poziomy zużycia paliwa przedstawione na niniejszej stronie są poziomami, które zostały określone podczas świadectwa homologacji pojazdu. Poziomy te mogły zostać niewłaściwie określone. Dokładamy wszelkich starań aby wyjaśnić tę kwestię możliwie jak najszybciej i, jeśli zajdzie taka potrzeba, dokonamy korekty tych poziomów we współpracy z odpowiednimi władzami.

Skorzystaj z serwisu
694 001 530